Жувальна гумка в рекламі позиціонується не як ласощі, а як мало не засіб # 1 по догляду за зубами. Реклама обіцяє білосніжні зуби і голлівудську усмішку, свіжий подих і запобігання карієсу!
⠀
Чи так це? Які є тонкощі вживання жувальної гумки?
⠀
Користь жувальної гумки без цукру:
○ Збільшує швидкість слиновиділення;
○ Сприяє видаленню залишків їжі;
○ Дозволяє збільшити навантаження на ясна і таким чином поліпшити їх кровопостачання.
⠀
"Невидимий бік" жувальної гумки:
○ Сприяє витонченню зубної емалі.
○ Якщо жувати гумку часто і на голодний шлунок, що виділяються зі слиною ферменти починають роз'їдати емаль. При цьому в кілька разів зростає загроза виникнення карієсу.
⠀
○ Виснажує слиновиділення.
При стимуляції слинних залоз за допомогою жування гумки відбувається викид слини, підвищується її кількість. Якщо жувати жуйку багато і часто, з часом кількість вироблюваної залозами слини зменшується, що призводить до сухості слизової оболонки, призводить до зменшення кількості слини, необхідної для змочування продуктів харчування і це загрожує порушенням травлення, дисбактеріозом.
⠀
○ Збільшується загроза розвитків захворювань шлунково-кишкового тракту.
Коли починаємо жувати жуйку, шлунку надходить сигнал вироблення необхідних для перетравлення пиши речовин: шлункового соку, жовчі, соку підшлункової залози, ферментів.
⠀
Якщо при цьому шлунок не отримує їжу, то виділення цих речовин відбувається вхолосту, провокуючи захворювання шлунково-кишкового тракту.
⠀
Наслідки від жування гумки на голодний шлунок:
○ болю і дискомфорт в животі;
○ підвищене жовчовиділення;
○ нудота.
⠀
Якщо з дитинства жувати гумку може розвинутися неправильний прикус.
⠀
Висновок: можна жувати жуйку без цукру відразу після їжі протягом 2-5 хвилин, при цьому намагатися рівномірно розподілити час жування між лівою і правою стороною.